Grupa Azoty Police rozwija współpracę z amerykańskim klientem

Grupa Azoty Zakłady Chemiczne Police zawarła umowę handlową z amerykańską firmą Nitron International Corporation. Przedmiotem kontraktu jest sprzedaż przez policką spółkę nawozów wieloskładnikowych.

To kolejny kontrakt podpisany przez obydwie strony. Ostatni miał miejsce w styczniu tego roku. Nie była to pierwsza umowa zawarta przez te dwa podmioty, ale największa pod względem dotychczasowej wartości. Opiewała na 36,93 mln zł. Ponieważ współpraca pomiędzy partnerami rozwija się pomyślnie, to teraz zawarte zostało kolejne orozumiene.

Z tytułu sprzedaży polickich nawozów na konto firmy wpłyną tym razem 34,52 mln zł. Po zawarciu tej umowy łączna wartość wszystkich kontraktów zawartych przez Police z amerykańskim kontrahentem wyniesie w ostatnich 12 miesiącach 125,77 mln zł.

Nitron to firma dystrybucyjna, która funkcjonuje na rynku od 31 lat. Sprzedaje szeroką gamę nawozów pochodzących od producentów z całego świata, głównie jednak z państw byłego ZSRR, Europy Środkowej. W Europie firma posiada dwa biura. Oprócz szwajcarskiego, także w Polsce.

Źródło: www.chemiaibiznes.com.pl, www.laboratoria.net

Partnerzy